Deklaracja dostępności
DEKLARACJA O DOSTĘPNOŚCI WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA i GOSPODARKI WODNEJ w OPOLU
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.wfosigw.opole.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony www.wfosigw.opole.pl oraz https://bip.wfosigw.opole.pl/
Data publikacji strony internetowej: 01.09.2023
Data ostatniej dużej aktualizacji: –
STAN DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- część zdjęć i grafik nie posiada opisów.
Wyłączenia:
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Oświadczenie sporządzono dnia 01.09.2023
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
SKRÓTY KLAWIATUROWE
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z administratorem strony mailowo: m.bugajski@wfosigw.opole.pl i sekretariat@wfosigw.opole.pl lub telefonicznie 77 44 780 31, 77 45 37 611 wew. 155, 111
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości i działań związanych z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
- Do budynku prowadzą dwa wejścia: wejście główne od ul. Krakowskiej oznaczone tablicą informacyjną oraz logiem Funduszu i wejście tylne od strony parkingu od ul. Kołłątaja do użytku wewnętrznego właścicieli nieruchomości.
- Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Do obu wejść prowadzi próg i schody. Brak podjazdu dla wózków, W budynku nie ma windy. W budynku nie ma toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek oznaczony logo niepełnosprawności wraz z numerem telefonu do Biura podawczego WFOŚiGW. W razie potrzeby zamontowane zostaną najazdy przenośne udostępniające przestrzeń za głównym wejściem.
- Biuro Obsługi Klienta znajduje się na parterze budynku, do którego prowadzą schody od wejścia głównego.
- W holu przy wejściu na wyższe piętra znajduje się domofon.
- Sekretariat znajduje się na pierwszym piętrze, do którego prowadzą schody zabezpieczone barierkami.
- W bliskim sąsiedztwie budynku na ul. Krakowskiej znajdują się dwa ogólnodostępne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Od strony ul. Kołłątaja znajduje się parking przeznaczony do użytku właścicieli nieruchomości z zamykaną bramą wjazdową.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
INFORMACJE DODATKOWE
Wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo i nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej.
Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.